ساکن خیابان درخت در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در بخش جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، شامگاه شنبه 20 بهمن، هاشم بدری هنرمند خوزستانی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مورد تجلیل قرار گرفت.

هاشم بدری در طول سه دهه نقاشی کردن ضمن بوجود آوردن تکنیک نقاشی با کاردک موفق شد نقاشی برای نابینایان را ترویج دهد.

 نقاشی‌های او با موضوع طبیعت مورد توجه قرار گرفته به گونه‌ای که خارجی ها به نقاشی هایش عنوان جادوگر رنگها را لقب داده و در خوزستان با ساخت فیلم شاعر رنگ ها این عنوان را بر هاشم بدری نهادند تا او را برای همیشه شاعر رنگ‌ها بنامند.

بدری هنرمند نام آشنایی که توانسته گنجینه‌ای از هنر و معنویت را یکجا گرد هم آورد مبتکر تکنیک هنری “بدریسم” است که به نام این هنرمند شناخته می‌شود او با تکنیک نوین خود توانسته تاکنون به بیش از 500 نابینا نقاشی بیاموزد، همچنین  آثار او و شاگردانش در بیش از 50 نمایشگاه داخلی و خارجی به نمایش درآمده‌اند.

این استاد نقاشی در آغاز سال‌های جنگ تحمیلی در منطقه عملیاتی شلمچه در راه دفاع از ایران اسلامی به درجه جانبازی نایل آمده است.

بدری در حاشیه برگزاری آیین تجلیل از وی در نمایشگاه کتاب خوزستان اظهار کرد: پس از اینکه از بیمارستان شیراز برای معالجه به تهران رفتم و بعد به اهواز بازگشتم، زمانی که در منزل استراحت می‌کردم، از درد پا و بدن به شدت در رنج بودم و نمی‌توانستم حرکت کنم. در این حال بود که تکنیک بدریسیم را پیاده کردم.

وی توضیح داد:  روزی با کاردک روی کاغذ کشیدم، استوانه‌ای شکل گرفت، فکر کردم می‌توانم استوانه‌های دیگری بکشم. استوانه‌ها شبیه تنه‌های درخت شد. وقتی تنه‌ها را کشیدم و دیدم اگر برگ داشته باشند، بهتر است و روش کشیدن تکنیک برگها را با کاردک پیدا کردم.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان